X

تولید پرونان یا نان تولید شده با بکارگیری خمیر ترش لاکتیکی (Lactic sourdough bread)

فن آوری باستانی تخمیر خمیرترش، فرآیندی آمیخته از تخمیرهای الکلی و اسید لاکتیکی است که در صنعت نان تحت عنوان یک روش اصلی در تولید نانهای خاص و محصولات متنوع نانوایی وارد شده است و بدین نحو جریان احیا کننده ای را در این صنعت ایجاد کرده است. خمیرترش محصول یک فرآیند زیستی در تولید مواد غذایی است. در روشهای سنتی، تولید این محصول با ارزش به صورت خودبخودی و با به کارگیری تصادفی مجموعه ای از میکروارگانیسم ها صورت می گیرد و در نتیجه کیفیت چنین نانی ثابت نبوده، فاقد طعم و ویژگیهای یکسان در تولیدات روزانه است. در تولید صنعتی این فرآورده، از مجموعه باکتریهای لاکتیکی انتخاب شده استفاده می گردد. امروزه اکثر مصرف کنندگان، نان سالم با کیفیت بالا و عاری از مواد نگهدارنده شیمیایی را ترجیح می دهند. لذا خمیرترش یک فرآورده کاملاً طبیعی و ارگانیک بوده و می تواند ارزش تغذیه ای بالایی به نان دهد.

ادامه مطلب: تولید پرونان یا نان تولید شده با بکارگیری خمیر ترش لاکتیکی (Lactic sourdough bread)

نان های حاوی خمیرترش (Sourdough Bread)

تولید محصولات مختلف نانوایی حاوی خمیرترش یکی از مهمترین دستاوردهای علمی است که توسط واحد تحقیق و توسعه شرکت نان آوران و دانشگاه تهران پس از حدود 3 سال تحقیق مستمر برای اولین بار در کشور عزیزمان تحقق یافته است که خوشبختانه با نصب و راه اندازی تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز و اطلاعات نرم افزاری به زودی شاهد تولید محصولات متنوع حاوی این محصول خواهیم بود.

ادامه مطلب: نان های حاوی خمیرترش (Sourdough Bread)

گروه نان و غلات و سلامتی

گروه نان و غلات در طبقه اول هرم غذایی قرار دارد که بزرگترین بخش هرم است، از این رو باید از مواد غذایی این گروه بیشتر از دیگر گروه های غذایی در طول روز استفاده کرد.

ادامه مطلب: گروه نان و غلات و سلامتی

شرکت در فعالیت های اجتماعی سطح سلامت افراد را بالا می برد.

پژوهشگران علوم پزشکی می گویند نتایج تحقیقات ثابت کرده است که روابط دوستی و شرکت در فعالیت ها و سازمان های اجتماعی، سطح سلامت را افزایش می دهد و از آن مهمتر داشتن روابط شخصی با دوستان می تواند نتایج بهتر از این نیز بر سلامت داشته باشد . به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، محققین با تجزیه و تحلیل داده های 39 هزار و 842 نفر را با استفاده از نظر سنجی عمومی اجتماعی بین سالهای 1972 تا 2008 به بررسی ارتباط سلامتی و روابط اجتماعی افراد پرداختند .

ادامه مطلب: شرکت در فعالیت های اجتماعی سطح سلامت افراد را بالا می برد.