X

آقای مجید مروت پور – رئیس هیات مدیره

ایجاد یک فضای هم دل و همسو در محیط کار مهمتر از انجام کار است. هیات مدیره نان آوران سبوس، فعالیت خود را با تولید باگت آن هم تنها با ظرفیت تولید روزانه 150 عدد آغاز نمود. این را مجید مروت پور، رییس هیات مدیره و مدیر مجتمع نان آوران برایمان می گوید و برمی گردد به سال های آغاز کار و سختی های آن دوره.
از سال 62 که اقدام به گرفتن موافقت های اصولی کرده اند تا سال 64 که شرکت بالاخره در آن شرایط نامناسب حاکم بر کشور موفق به اخذ مجوزهای لازم شده است. وی ادامه می دهد: " ما اولین شرکتی بودیم که به صورت جدی وارد عرضه نان شدیم و بالاخره در سال 74 با یک سری تغییرات و با پیگیری های مجدد برای راه اندازی اولین واحد نان نیمه صنعتی فعالیت هایمان را از سر گرفتیم و در سال 79 اولین واحد تولیدی را به طور رسمی افتتاح نمودیم. "
در آن زمان هیچ شناختی روی نان حجیم وجود نداشت و حتی مجبور بودیم پرسنل لازم برای واحد تولیدی را در داخل مجموعه تعلیم دهیم. فرهنگ مصرف نان حجیم نیز در آغاز کار بسیار ضعیف بود که این مهم وقتی ملموس تر می شد که می خواستید محصول تولیدی را به فروش برسانید و باید برای آن در جامعه نیاز ایجاد می کردید. دولت هم در آن دوره دغدغه اش نان صنعتی نبود و حمایتی از این کار نمی کرد. مجید مروت پور با بیان این مطالب می افزاید: " علاقه ای که ما به این کار داشتیم خیلی از مشکلات را برایمان ساده می کرد." پدربزرگ، عموها (محمد و ابوالقاسم) و پدر (عبدالرسول) مروت پور همگی نانوا بوده اند و حتی وقتی به خاطرات کودکی خود رجعت می کند به خاطر می آورد که برای ساخت بادبادک نیز از خمیر نان استفاده می کرده تا بادبادک به برکت نان به آسمان برود. پدربزرگ وی نانوایی سنگکی داشته و او نیز در دوران پیش از تاسیس نان آوران تولیدی نان بلوکی داشته است و به شخصه یکی از عواملی را که باعث شده تا با کارگران و پرسنل مجموعه رابطه دوستانه ای داشته باشد را کسب تجربه از پایه و در فضای کارگری برمی شمرد. به گفته او عواملی در مدیریت وجود داشته و مجموعه را به این مرحله از رشد و تعالی رسانده است. او معتقد است: مدیریت مجموعه ای از رفتارهاست که نمی توان در آن روی یک یا دو مورد خاص دست گذاشت. به نظر وی فضاسازی در محیط کار مهمتر از انجام کار است و مدیریت نان آوران سعی نموده یک فضای انسانی، عاطفی، علمی، دینی و منطقی را ایجاد نماید تا در این فضای هم سو و هم جهت حصول اهداف مد نظر شرکت محقق شود. اعضاء هیات مدیره نان آوران هم اکنون شامل علیرضا مروت پور، مدیر عامل، کمال الدین شهپر، نایب رئیس هیات مدیره استاد هاشم، اکبر محمدی و مجید مروت پور، رییس هیات مدیره نان آوران می باشند.